Nepriklausoma jaunų aktorių trupė “Degam”, remiama Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, lankėsi Lietuvos miestų ir rajonų vaikų globos namuose ir pristatė vaikams skirtą nuotaikingą muzikinę veiksmo komediją – pasaką “Zita – pelytė”. Spektakliai vyko lapkričio 13-15 dienomis, aktorių trupę priėmė šešios Lietuvos vaikais besirūpinančios įstaigos: Kauno savivaldybės vaikų globos namai, Kauno vaikų globos namai “Atžalynas”, Vaikų gerovės centras “Pastogė”, Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos centras bei Radviliškio rajono vaikų globos namai.

Spektaklis „Zita – pelytė“ pagal V.V.Landsbergio pasaką „Kaip Pelytė Zita žmogumi pavirto“ – tai žaismingas pasakojimas apie niekaip neužmiegančios mergaitės Zitos kelionę į pramanytą pasaulį. Spektaklyje skamba gyvai atliekamos akustinės gitaros melodijos, dainuoja ir pasakos personažus kuria įsidūkę vaikai. Pristatant nacionalinės reikšmės vaikų rašytojo kūrybą siekiama supažindinti vaikus su vertinga literatūra, tobulinti globos namų auklėtinių bendravimo įgūdžius ir atlikti visuomeninę misiją: supažindinti juos su netradicinėmis meninėmis išraiškomis, priversti susimąstyti apie šeimą kaip vertybę ir jos vietą visuomenėje.

„Pasaka „Zita – pelytė“ yra be galo įdomi ir pamokanti ne tik mažesnius žiūrovus, bet ir paauglius. Joje išsakomos gyvenimo vertybės, smerkiamos ydos, žmogiškosios silpnybės, skatinama atsikratyti baimių ir ryžtingai pasipriešinti blogiui“, – atsiliepime apie spektaklį rašė Kauno savivaldybės vaikų globos namų direktorės pavaduotojas socialiniam darbui Vytautas Radzevičius.

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Audronė Petrovienė linkėjo tęsti pradėtą projektą: „Nors praėjo jau keletas dienų nuo Jūsų viešnagės mūsų namuose, bet dar esame pilni įspūdžių  apie matytą spektaklį ,,Pelytė Zita”. Maloniai prašome, esant galimybei,  spektaklio gastroles tęsti ir ir ateityje, nes tai puiki priemonė formuojant jaunojo žiūrovo meninį skonį, mažinant globos įstaigoje augančių vaikų socialinę atskirtį.

Taip pat ir kitų vaikų globos namų atstovai džiaugėsi, kad toks spektaklis terapiškai veikia globojamus vaikus, moko pamatinių vertybių ir ugdo suvokimą apie juos supantį pasaulį. Aktorių trupė sulaukė spektaklį mačiusių vaikučių laiškų kiekvienam personažui ir linkėjimų dar kartą atvažiuoti pas juos.

Visa kūrybinė grupė džiaugėsi pristatydama vaikams dar nematytą garsiosios pasakos interpretaciją ir sulaukusi nepaprastai šilto priėmimo kiekvienuose vaikų globos namuose. Talentingi, aktyvūs ir spektaklyje gyvai muzikuojantys “Degam” aktoriai kartu su pasakos autoriumi Vytautu V.Landsbergiu, bei režisieriumi Albertu Vidžiūnu išradingai ir su jumoru kreipėsi į mažąjį žiūrovą, siūlydami prisiminti savo vaikystę ir bemieges naktis, kada akis užmerkti padeda tik stebuklinga pasaka.


Pranešimą spaudai parengė Toma Sireikaitė

2013 12 10
>>>>>>>>>>>>>>>>