02-08 19.00

Penktadienis

Muzikiniame teatre

NEW YORK

Romantinė komedija

TETOS

Dainuojantys mimai

NETEISĖTAI PADARYTI

02-09 18.00

Šeštadienis

Vilniaus universiteto

teatro salėje

Davido Harrowerio

meilės drama

PEILIAI VIŠTOSE

02-10 14.00

Sekmadienis

Šv. Kotrynos bažnyčioje

teatro salėje

Veiksmo trileris visai šeimai

PUPI PIPA PUPI

Renginys „Facebook“ puslapyje
Bilietai

TETOS

„Tetos“ – tai galimybė moterims kritišku žvilgsniu ir su šypsena pažvelgti į save, o vyrams – dar kartą pabandyti suprasti moteris tokias, kokios jos yra iš tiesų: kartais juokingos ir naivios, kartais aikštingos ir gudrios, bet visada žavios ir jautrios.

Tai atviras, kartais ironiškas, kartais dramatiškas spektaklis, pagrįstas autobiografinėmis aktorių istorijomis. Šis pasakojimas apie bendras ir skirtingas šešių jaunų merginų patirtis atskleidžia savo tapatybės suvokimą, atspindi asmenybės raidą kelyje nuo gimimo iki mirties. Saldus kaip pirmasis bučinys, ir su kartėlio prieskoniu, jog viskas kada nors baigiasi…

Režisierius Juozas Javaitis: “Tetos” – tai gyvenimo šukių mozaika. Aktorės pasinėrė į pačią artimiausią, geriausiai pažįstamą sau aplinką. Taip atsirado spektaklis, susidedantis iš įvairių scenų, pasakojančių apie visiems artimus dalykus – gimimą, vaikystės prisiminimus, paauglystės meilės istorijas, jaunystę ir senatvę.

Režisierius: JUOZAS JAVAITIS
Dailininkė: RŪTA SAKALAUSKAITĖ
Garso režisierius: ŠARŪNAS GEDVILAS
Apšvietimo dizaineris: LUKAS MALINAUSKAS
Režisieriaus padėjėjas: ALIKAS KAZLOVAS
Dramaturgės-asistentės: GAILĖ GARNELYTĖ, BIRUTĖ KAPUSTINSKAITĖ, TEKLĖ KAVTARADZĖ

Vaidina:

IRMA BOGDANOVIČIŪTĖ
EVELINA BRĖDIKYTĖ
VIRGINIJA KUKLYTĖ
INDRĖ MICKEVIČIŪTĖ
AISTĖ MOTIEJŪNAITĖ
GODA NEFAITĖ

Trukmė – 1 val. 45 min. be pertraukos

NETEISĖTAI PADARYTI

Grupės branduolį sudaro mažas-storas bei aukštas-plonas – aktoriai Rokas Petrauskas ir Šarūnas Gedvilas. Abu dainuoja, abu šoka, abu fantastiškai nuostabūs.

Grupės dainos gimsta iš pykčio ir begalinės harmonijos. Noras išsakyti, išdainuoti, o kartais ir išrėkti tai, kas mus visus jungia, skatina kurti.

Šmaikštūs, atviri, švelniai kandūs, tačiau visada atiduodantys save publikai. Tokie yra „Neteisėtai Padaryti“.

Renginys „Facebook“ puslapyje
Bilietai

PEILIAI VIŠTOSE

Škotas David Harrower (g.1966) yra populiarus ir žinomas dramaturgas visame pasaulyje. Jo pjesę „Peiliai vištose“ žurnalas „Theater Heute“ išrinko geriausia metų užsienio pjese.

…Ar gali paprasčiausia lietaus bala apversti aukštyn kojom visą pasaulio suvokimą? Jauna, naivi kaimo moteris, eidama lauku, pamato šviežiai prilytą balą, ir… jos gyvenimas negrįžtamai pasikeičia. Keisti klausimai staiga plūsteli į moters galvą: kaip ir kodėl mūsų mintys keičia šalia esančius daiktus, reiškinius ir žmones? Ar meilė – toks pat daiktas, kaip batai, lova ar durys?..

Jos vyras, artojas, arklius mylintis labiau, nei žmoną, į šiuos klausimus atsakyti nenori ir negali. Vieną rytą vyras liepia moteriai nuvežti grūdus į malūną. Malūnininkas, vienintelis kaime turintis rašalo ir popieriaus, ragina moterį užrašyti jai ramybės neduodančias mintis. Pamažu vienišo malūnininko širdyje įsiplieskia aistra jaunai moteriai…

Žemė pamažu slysta iš po moters kojų: pasaulio tvarka, kuri atrodė amžina ir nekintanti, lygiai kaip amžina ir nekintanti atrodė meilė savo vyrui, – viskas tampa laikina, netikra, reliatyvu. O staiga užgriuvę įvykiai – vyro išdavystė, gimstantys jausmai malūnininkui, – verčia ją permąstyt gyvenimą ir spręsti esmines būties – meilės, gyvenimo prasmės – problemas.

Per kelias paras, – tiek laiko rutuliojasi spektaklio įvykiai, – prabėga visas moters gyvenimas – nuo tamsios, naivios ir nepatyrusios žmonos iki brandžios, mokančios mylėti ir aukotis meilės vardan moters.

Pagrindinė spektaklio mintis glūdi pačiame pjesės pavadinime: savęs pažinimas, savos prigimties ar pašaukimo realizavimas visada yra skausmingas procesas. Tai tarsi peilio dūris, – kainos, kurią reikia mokėti už pažinimą, metafora.

Jaunai aktorių trupei „Degam“ šis spektaklis – tai naujas kūrybinis iššūkis ir kartu tolesnis savos teatrinės kalbos ieškojimas. Santūri, lakoniška personažų kalba, meilės intriga ir šekspyriškom aistrom grįstas spektaklio veiksmas susieti įdomiais plastinės raiškos elementais.

Režisierius: GINTARAS LIUTKEVIČIUS
Dailininkė: PAULINA NEŠUKAITYTĖ
Kompozitorius: GEDIMINAS JAKUBKA
Choreografė: VESTA RASA GRABŠTAITĖ
Šviesos dailininkas: LUKAS MALINAUSKAS

Aktoriai:

EVELINA BRĖDIKYTĖ
INDRĖ MICKEVIČIŪTĖ
ROKAS PETRAUSKAS
ALIKAS KAZLOVAS

Renginys „Facebook“ puslapyje
Bilietai

PUPI PIPA PUPI

Spektaklis „Pupi Pipa Pupi“ (režisierė Eglė Mikulionytė) patiks visiems žiūrovams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Visai šeimai skirtame vaidinime, pavadintame žaislų veiksmo trileriu, pamatysite du pasaulius, kuriuose rungtyniauja Didysis ir Mažasis. Į jaukų tradicinių žaislų Mažojo pasaulį įsibrauna Didysis su savo agresyviais elektroniniais žaislais.

Aleksandra Smirenikova (XXX tarptautinis festivalis VGIK, Maskva): „Aktorių ansamblis veikia kaip vieningas nuostabus mechanizmas. Aktoriai puikiai įvaldę kūno kalbą, jų judesiai labai tikslūs, kartu su spektaklio garso režisieriumi jie tiesiog daro stebuklus. Garsai – vienas svarbiausių spektaklio elementų – kartu su aktoriais sukuria tai, „ko nematome, bet visgi yra“. Tai žaidimas su mūsų vaizduote, ir mes visi tampame jo dalyviais.“

Tai šmaikštus ir linksmas spektaklis apie dažnai beprasmę konkurenciją ir apie meilę, kuri galiausiai visus sutaiko ir suvienija. Įtemptas veiksmas, greitas tempas, aštrūs siužeto posūkiai kartais primena kino trilerį, o kartais tradicinę kaukių komediją - commedia dell‘arte. Šis pantomimos spektaklis tikrai nustebins, prajuokins ir išjudins miegančią vaizduotę. Abejingų nelieka!

Režisierė: EGLĖ MIKULIONYTĖ
Garso režisierius: VYTAUTAS VALIŪNAS
Šviesų dizaineris: IGNAS LUNGEVIČIUS
Režisierės padėjėjas: ALIKAS KAZLOVAS

Mažasis: ROKAS PETRAUSKAS
Didysis: LEONAS MILIUS

Mažojo žaislai:

Malvina - IRMA BOGDANOVIČIŪTĖ
Kolombina - INDRĖ MICKEVIČIŪTĖ
Arlekinas - ŠARŪNAS GEDVILAS
Pjero - ALIKAS KAZLOVAS

Didžiojo žaislai:

Lėlė O-lia - VIRGINIJA KUKLYTĖ
Lėlė Ve-ra - AISTĖ MOTIEJŪNAITĖ
Lėlė Na-diež-da - EVELINA BRĖDIKYTĖ
Lėlė Liu-bov - GODA NEFAITĖ
Robotas Pipa - LAURYNAS ONUŠKEVIČIUS

Trukmė – 50 min.