Gegužės 14 – 23 dienomis Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre ir Menų spaustuvėje vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto vaidybos (pantomima) studijų magistrantų  diplominių darbų savaitė (kurso vadovas Juozas Javaitis, pedagogai Eglė Mikulionytė, Gintaras Liutkevičius, Vesta Grabštaitė).

Šio kurso diplominiuose spektakliuose atsiskleidžia aktorių profesinis universalumas, jų gebėjimas kuriamus personažus perteikti judesiu, tekstu, muzika ir net unikalia rankų šešėlių technika! Diplomantų repertuare įvairių žanrų spektakliai ir suaugusiems, ir vaikams. Daugelis vaidmenų sukurti improvizuojant, įnešant asmeninę patirtį ir išgyvenimus.  Jaunieji aktoriai teatro mylėtojams jau žinomi kaip savarankiška, kūrybinga, nepriklausoma trupė – Aktorių ansamblis „Degam“. Baigdami meno magistro studijas ir veržliai žengdami į profesionalią sceną aktoriai publikai pristato 3 premjeras, 3 anksčiau sukurtus spektaklius ir aktorių dueto „Neteisėtai padaryti“ koncertą.

Diplominių darbų savaitė prasidės premjera „Nakčia, aukštielninkas“ – dviejų dalių spektakliu, sukurtu pagal žymaus argentiniečių rašytojo Julio Cortázaro (1914-1984) noveles (rež. Juozas Javaitis, dail. Vytenis Lingys, kostiumų dail. Dovilė Cibulskaitė). Teatrines noveles scenoje kuria aktoriai Evelina Brėdikytė, Šarūnas Gedvilas, Alikas, Kazlovas, Virginija Kuklytė, Indrė Mickevičiūtė ir Rokas Petrauskas. Spektaklyje skamba gyva muzika (muzikos autoriai ir atlikėjai Irma Bogdanovičiūtė, Paulius Baltušnikas ir Tadas Motiečius), nuspalvinta tango ritmais (choreografė Brigita Urbietytė). Spektaklyje siekiama judesio ir žodžio sintezės, jame persipina išmonė ir tikrovė, jis panardina žiūrovus į tą akimirką, kai vakare, prieš užmigdamas, guli aukštielninkas ir leidi žaisti vaizduotei. Gegužės 14 d. spektakliu „Nakčia, aukštielninkas“ Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre prasidės Tarptautinis teatro debiutų festivalis „Tylos!“. Po spektaklio teatro fojė festivalio dalyviams ir svečiams koncertuos dainuojantys mimai – aktorių duetas „Neteisėtai padaryti“. Diplomantai Šarūnas Gedvilas ir Rokas Petrauskas sukūrė sąmojingus ir kandžius dainų tekstus ir muziką. Tai savarankiškas aktorių darbas.

Kita premjera bus parodyta gegužės 18 d. Menų spaustuvėje. Tai nauja plastinės dramos spektaklio „Jaunas vynas“ (rež. Eglė Mikulionytė, dail. Monika Vėbraitė, komp. Antanas Jasenka) redakcija.  Spektaklis sukurtas remiantis asmeninėmis aktorių patirtimis. Jis, kaip dažnai ir pats gyvenimas, pasižymi šiurkštumu, jauną žmogų – bręstantį derlių – tyrinėja be užuolankų. Neapykanta ir meilė, rūsti tikrovė ir poezija – spektaklyje persipina kraštutinumai, žodžiu ir judesiu bandoma atskleisti bręstančios asmenybės sielos virpesius – vertingiausią, ką kiekvienas savyje turi.

 

Gegužės 19 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre trečiasis premjerinis spektaklis „Berniukas ir žuvėdros“, sukurtas Vytauto V. Landsbergio (jis ir vienas šio spektaklio režisierių) to paties pavadinimo apysakos motyvais: dešimtmečio berniuko akimis nagrinėjama tėvų skyrybų tema. Spektaklis unikalus jame naudojama rankų šešėlių technika, kurios aktoriai mokėsi Gruzijos valstybiniame rankų šešėlių teatre „Budrugana–Gagra“. Tai vienintelis toks, analogų pasaulyje neturintis teatras, kuriame skirtingai nuo Japonijos ir Kinijos šešėlių teatrų, veiksmas įkūnijamas vien aktorių rankų šešėliais. Šio teatro įkūrėjas ir vadovas, garsus kino ir teatro režisierius G. Kandelakis jaunuosius aktorius pakvietė į Tbilisį išmokti šios  vaidybos technikos, vėliau atvyko į Vilnių statyti spektaklį „Berniukas ir žuvėdros“.

 

 

Be premjerų, diplominių darbų savaitėje ir anksčiau sukurti spektakliai: gegužės 15 d. Menų spaustuvėje bus rodoma Davido Harrowerio drama „Peiliai vištose“ (rež. Gintaras Liutkevičius).  Pagrindinė spektaklio mintis glūdi pjesės pavadinime: savęs pažinimas, savos prigimties ar pašaukimo įgyvendinimas visada yra skausmingas procesas, tai tarsi peilio dūris – kainos, kurią reikia mokėti už pažinimą, metafora.

 

Gegužės 16 d. Menų spaustuvėje matysime jau trečią teatrinį sezoną vaidinamą ir populiarumą pelniusį autobiografinių improvizacijų spektaklį „Tetos“ (rež. Juozas Javaitis), o 23 d. Menų spaustuvėje spektaklis mažiesiems žiūrovams – muzikinė pasaka vaikams „Zita – pelytė” (rež. Albertas Vidžiūnas).

 

 

Spektaklių anonsai:

„Tetos“: http://www.youtube.com/watch?v=9znylgi52eA

„Peiliai vištose“: http://www.youtube.com/watch?v=8LhH_iVMG-c

„Zita – pelytė“: http://www.youtube.com/watch?v=QJfDm0RirXk

„Berniukas ir žuvėdros“: http://www.youtube.com/watch?v=RlTweb9MNRU

 

 

Bilietus platina BILIETAI LT. Informacija teikiama telefonu 1588.

2013 05 07
>>>>>>>>>>>>>>>>