Lietuvos Teatro sąjungoje po daugiau nei 20 metų atgimęs aktorių duetų konkuras buvo sėkmingas aktorių ansamlio „Degam“ aktorėms Virginijai Kuklytei ir Indrei Mickevičiūtei. Jos tapo šio konkurso laureatėmis. Scenoje pristačiuosios ištrauką iš autobiografinio spektaklio „Tetos“, jos sužavėjo ne tik publiką, bet ir pelnė  komisijos skirtą pagrindinę premiją – 3000 litų. Komisijos nariai – Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis, aktorė Nelė Savičenko ir teatro kritikas Valdas Gedgaudas – po pasirodymo asmeniškai padėkojo aktorėms už gyvą, tikrą ir jaudinantį pasirodymą.

Aktorėms šis laimėjimas buvo gan netikėtas, todėl ypač malonus. „Kad jūs žinotumėte kaip aš džiaugiuosi! Šis konkursas didelis įvykis teatrinėje kasdienybėje. Jaunam aktoriui tai svarbi patirtis, kuri skatina kurti, tobulėti ir siekti naujų iššūkių“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo pirmos vietos laimėtoja V. Kuklytė. „Smagiausia turbūt dėl to, kad komisija buvo sužavėta tikromis, mūsų pačių išgyventomis ir užrašytomis istorijos. Visada norisi kalbėt apie tai, kas tau svarbu, o pirmiausia tai ateina su asmenine patirtimi. (išėmiau sakinio pradžią) Mūsų pasakotos istorijos daugeliui yra artimos ir atpažįstamos, turbūt tai ir papirko komisiją bei žiūrovus“, – įspūdžiais dalinosi Indrė.

Smagu, kad mūsų kolektyvo aktorės laimi konkurse, kurio pagrindiniai reikalavimai – aukštos meninės kokybės sceninė kompozicija, išskirtinis profesinis meistriškumas partnerystėje, originali žodžio ir minties sintezė, žanro ir formos pojūtis. Tai rodo, kad šios aktorės yra universalios – vienodai ir įtaigiai scenoje valdo judesį, žodį bei mintį. Linkime Indrei ir Virginijai pradžiuginti dar ne vienu profesionaliu laimėjimu.

2012 12 07
>>>>>>>>>>>>>>>>