Ketvirtadienį , gruodžio 20, apdovanoti 2012 m. LR Kultūros ministerijos premijų laureatai. Jaunojo menininko metų debiuto premiją pelnė LNDT spektaklio „Namisėda“ (rež. G. Tuminaitė-Radvinauskienė) pagrindinio vaidmens atlikėja Virginija Kuklytė. Tai ketvirtasis šiais metais Aktorių ansamblio „Degam“ aktorės laimėjimas. 2012 m. Virginija taip pat yra gavusi Vytauto Kernagio vardinę stipendiją, apdovanota Lietuvos socialdemokratų partijos pinigine premija geriausiems studentams, o taip pat kartu su kolege, aktore Indre Mickevičiūte yra pelniusi ir Lietuvos teatro sąjungos Aktorių duetų konkurso piniginę premiją.

„Džiaugsmingos emocijos yra apėmusios mane, bet vis dar negaliu patikėti tuo, kas įvyko! Net keturi puikūs mūsų kasdienio kūrybinio darbo įvertinimai per vienerius metus! Tai verčia neužmigti ant laurų, bet ir toliau kūrybingai dirbti ir savo profesijos kolegoms patvirtinti, kad verta pasitikėti savimi ir kūrybos galia“, – sako Virginija.

Aktorė, trupės Degam spektaklyje Tetos (rež. Juozas Javaitis) sukūrusi tetos Virginijos vaidmenį, atsiskleidė kaip akyla mažų miestelių gyvenimų stebėtoja ir komediografė, – rašoma Lietuvos nacionalinio dramos teatro tinklalapyje.

„Kai sužinojau, kad man skirta LR kultūros ministerijos metų debiutų premija, iš tos laimės – ir džiaugsmas, ir laimės ašaros užplūdo mane vienu metu. Anksčiau, kad ir kas atsitiktų, viskuo dalindavausi su savo sese, tačiau šį kartą pasimečiau, nes nebeturiu man brangaus žmogaus – autoįvykyje žuvusios sesės, – tad nebežinojau su kuo tuo džiaugsmu pasidalinti. Praėjusią savaitę kaip tik buvo ta graudi diena, kai sukako dveji metai, kai ji žuvo. Tad pagalvojau, kad būtent dabar mano sesuo mane globoja ir siunčia man šią gerą žinią. Apmaudu, kad ji taip ir nespėjo manęs pamatyti scenoje“, – atvirauja aktorė.

2012 12 21
>>>>>>>>>>>>>>>>